Projekti raames ostetakse ülimalt kaasaegsed tootmisseadmed TEHNOPOLi juures asuvasse mehhatroonika innovatsioonikeskusesse, nii maailmataseme tootmise arendamiseks kui ka vastavate spetsialistide koolitamiseks (kaasaegne tootmisbaas).

Seade, mida projekti raames ostetakse, kannab nime „paindtootmissüsteem“ (flexible manufacturing system – FMS). Tegu on automatiseeritud tootmissüsteemiga, mis koosneb kahest 5-7-koordinaadilisest tööpingist, mis on ühendatud automatiseeritud transpordi-laosüsteemiga. Selline kompleks on võimeline töötama automaatselt 24 tundi järjest ja suudab tagada äärmiselt kõrgete kvaliteedinõuete täitmise. Keeruliste ja täpsete toodete valmistamiseks on selline nõue hädavajalik. Eestis vastav analoog puudub. Sellise tööstuskompleksi omamine on ainuvõimalik lahendus keeruliste toodete valmistamiseks näiteks aeronautika ja lennukitööstuse valdkonnas. Uue tehnoloogia maaletoomine aitab tõsta kogu meie masinatööstuse tuntust rahvusvahelises ulatuses.

FMS seadet haldab MTÜ Mehhatroonika Assotsiatsioon. Seadme tarnijaks on Fastems. Seade on kasutamisvalmis septembris 2012.a.

FMS seadme kasutamise huvi korral võtke ühendust MECA juhtkonnaga.